galina_7 (galina_7) wrote,
galina_7
galina_7

Грип в Україні: Церква на передньому плані

  6 жовтня у Хмельницькому відбулася зустріч представників різних християнських церков зі ЗМІ. Основне питання, що розглядалося, - епідеміологічна ситуація з грипу в Україні.

 Володимир Радомський, голова ХОО ЄХБ, зазначив: «Грип - випробування для нашого народу, але є вихід, який дає Бог, але є ще інший, небезпечніший вірус – вірус гріха, який сьогодні вражає усіх: від малого до великого».

За словами В.Радомського, сьогодні Церква підтримує народ, організовуються особливі богослужіння, пости та цілодобові молитви за людей. Священики закликають вірян підтримувати один одного добрим словом, ділитися ліками та профілактичними засобами.

Митрофорний протоієрей УГКЦ о. Іван Данкевич висловив співчуття тим, хто втратив близьких у цій епідемії та закликав людей до спокою: «Людина, яка не має опори, хилиться від найменшого вітру. Нашою опорою є Господь. Віра має велику силу».
 

 На запитання журналістів, чи не зменшилась кількість прихожан у храмах, о. І.Данкевич зазначив: «Епідеміологічна ситуація не є причиною для зменшення молитов і служінь, але ми наполегливо рекомендуємо тим вірним, які почувають себе недобре, залишатися та молитися вдома».

За словами Ростислава Кудіна, заступника Єпископа хмельницького обласного управління УХЄЦ, Церква не проти вакцинації людей, якщо це на добро, але все слід робити з вірою й молитвою. «Для віруючих, які читають Слово Боже, ці події не є несподіваними. Хвороби, війни, голод, стихійні лиха свідчать про останній час».

Р.Кудін вважає, що згідно Святого Письма, 2 Хронік 7 розділ: «Коли люди впокоряться і помоляться і відвернуться від гріхів своїх, то Бог почує та зцілить їх край».

Представник хмельницької парафії РКЦ отець вікарій Олександр Лаврентьєв закликав не піддаватися паніці та уповати на Бога. Адже є бажаючі нагріти руки на пожежі. На думку представника РКЦ, заробляти на дефіциті – гріх. Крім того, паніка може нанести більше шкоди ніж сама хвороба.

Геннадій Думанський, голова ХОО ЦХВЄ, вважає, що у скрутний час багато людей звертають до чого-завгодно, а не до віри у Бога. Він наголосив про небезпеку екстрасенсорної та окультної практики, зокрема сеансів А.Кашпіровського на телебаченні.

Р.Кудін, продовжуючи думку, наголосив, що після подібних сеансів проблема не зникає, а переходить на інших план: з хвороби у органі на психологічні та духовні, які потім доводиться лікувати не один рік.

За словами священників, Церква та ЗМІ мають спільно протистояти будь-якій епідемії та небезпечним суспільним явищам.

Завідувач сектору у справах релігій і національностей Управління з питань внутрішньої політики хмельницької ОДА, Наталія Лопатовська передала прохання очільника області Івана Гавчука щодо тимчасового перенесення та обмеження масових заходів.

На думку представників церков, паніка та ажіотаж в державі є спільним упущенням влади та Церкви, хорошим уроком на майбутнє.

 

Галина Королевська, Валентина Крицька

Прес-служба ХОО ЄХБ

 


Tags: Бог, Верховна Рада, Господь, Грип, Україна, болезнь, боротьба, бюджет, влада, вірус, грех, держава, дзвони, допомога, епідемія, молитва, мораль, надія, окультизм, паніка, парламент, подолання, політика, проблема, священник, священнослужителі, страх, хаос, хвороба, храм, християнство, ценности, церква, церковь, эпидемия
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 0 comments